IV Rowerowe Dni Szczecina Enea Operator 2013

To już czwarty raz Towarzystwo Rowerowe STRADA zorganizowało wyścig kolarski dla dzieci i młodzieży Rowerowe Dni Szczecina. Zawody odbyły się 15 września 2013 na Stadionie Młodzieżowym przy ul. Tenisowej w Szczecinie.

 

 

Sponsorem strategicznym imprezy, od pierwszej edycji, jest Enea Operator.

Podczas wszystkich naszych dotychczasowych zawodów cieszyliśmy się pięknym słońcem. Jednak to nie mogło trwać wiecznie. W tym roku pogoda postanowiła sprawdzić naszą odporność na wodę. Po słonecznej sobocie, niedziela obudziła organizatorów deszczem i zimnem. Kiedy rankiem urządzaliśmy miejsce zawodów z niepokojem patrzyliśmy ma chmury i ciągłą mżawkę. Czy w taką pogodę ktokolwiek przyjdzie? Czy rodzicie nie przestraszą się, że dzieci się zaziębią? Czy dzieci nie będą chciały zostać w ciepłych domach?

Jednak nie. Nasi zawodnicy, jak co roku, nie zawiedli. W – momentami – ulewnym deszczu ścigało się niemal 250 dziewcząt i chłopców od przedszkolaków do gimnazjalistów. Dopingowało ich przynajmniej tyle samo rodziców, dziadków i trenerów. Mimo zimna, panowała gorąca sportowa atmosfera. Kibice oklaskiwali nie tylko najszybszych, ale także dzieci, które dojeżdżały na dalszych miejscach.

 

 

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Przedszkolaki – do 2007 – czterokołowcy (100 m)
- zwycięzcami były wszystkie dzieci

Przedszkolaki – do 2007 – dwukołowcy (1 okrążenie)
- Nikola Hasse – Przedszkole nr 1 im. Krasnala Hałabały w Gryfinie
- Dawid Giętkowski – Przedszkole Krasnal w Szczecinie

Pierwszaki – 2005-2006 (2 okrążenia)
- Joanna Masztalerz – Szkoła Podstawowa nr 74 w Szczecinie
- Jakub Opłotny – Szkoła Podstawowa nr 7 w Szczecinie

Żaki Młodsze – 2003-2004 (3 okrążenia)
- Aleksandra Henszel – Szkoła Podstawowa nr 3 w Policach
- Kacper Gieryk – Szkoła Podstawowa w Kcyni

Żaki Starsze – 2001-2002 (4 okrążenia)
- Weronika Fidos – UKS Ratusz Maszewo
- Dawid Szaliński – UKS Ratusz Maszewo

Młodziki – 1998-2000 (6 okrążeń)
- Piotr Sowiński - LUKS Panorama Chrabąszcze Nowogard

 

 

Dla zwycięzców przygotowaliśmy puchary, a każdy startujący otrzymał pamiątkowy medal, wafelek, napój i upominki od sponsorów.

W trakcie zawodów można było wziąć udział w mini szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy. Stanowisko, na którym wolontariusze Enea Operator uczyli jak postępować z osobą poszkodowaną cieszyło się dużym zainteresowaniem. Kilka dni po zawodach ciągle dostajemy informacje, że dzieci, już w domu, na rodzicach ćwiczą zabiegi resuscytacji.

Sklep Rowerowy MAD BIKE i Wytwórnia Przyjęć Urodzinkowo.pl zorganizowały malowanie twarzy, zabawy i konkursy dla najmłodszych dzieci. Przy deszczowej pogodzie była to nieoceniona pomoc, dzięki której przedszkolaki nie nudziły się czekając na dekorację.

Sponsorzy:

- Sponsor Strategiczny - Enea Operator
- Sponsor Główny – PZU
- Miasto Szczecin
- Sklep Rowerowy MAD BIKE
- STENRO Ambasada Zdrowia
- Wytwórnia Przyjęć Urodzinkowo.pl

 

 

Dziękujemy także sędziom ZZKol, panom Ewarystowi Szyszkowskiemu i Bronisławowi Winiarskiemu oraz wolontariuszom z Koła Osiedlowego PTTK nr 1 "Jantarowe Szlaki", bez których nie udałoby się zorganizować wyścigu.

Marek Miłoszewski

 

Galeria na stronie
Galeria FB

 


Subskrybuj

Subskrybuje zawartość