Rowerowe Dni Szczecina 2016

W niedzielny poranek 18 września 2016 ponad 320 dzieci oderwało się od telewizorów i komputerów. Zamiast łatwej rozrywki wybrały wysiłek i wzięły udział w wyścigu kolarskim Rowerowe Dni Szczecina 2016.

 

 

Najmłodsze przedszkolaki ścigały się na małych rowerkach trzy- i czterokołowych oraz biegowcach. Miały do przejechania 100 m. Starsze dzieci jeździły dookoła stadionu, od jednego (przedszkolaki) do pięciu okrążeń (gimnazjaliści). Na mecie na każdego czekał medal, napój i prezenty od sponsorów.

Sportowe emocje udzielały się także rodzicom. Niektórzy przebiegli cały dystans dopingując swoje pociechy.

 

 

 

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Przedszkolaki czterokołowce (2010-2016)
- zwycięzcami były wszystkie dzieci
Przedszkolaki dwukołowce (2010-2016)
- Julia Janowiak – SP 56
- Tymon Pieńkowski – SP 71
Pierwszaki (2008-2009)
- Nikola Hasse – SP 3 Gryfino
- Szymon Serafin - SP 2 Gryfino
Żaki młodsze (2006-2007)
- Joanna Pietruszyńska – SP Pilchowo
- Filip Aspadarec – Piast Szczecin
Żaki starsze (2004-2005)
- Paulina Chrzan – Kolarze z Górki "Ciśnij" Team
- Hubert Grygowski – LKK "Chrabąszcze" Nowogard
Młodziki (2001-2003)
- Tamara Szalińska – UKS Ratusz Maszewo
- Dawid Szaliński – UKS Ratusz Maszewo

Organizatorem siódmej już edycji imprezy było Towarzystwo Rowerowe STRADA skupiające przede wszystkim pracowników szczecińskiego obszaru Grupy Enea. Nasz wyścig z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i – jeśli chodzi o ilość startujących – jest najprawdopodobniej największą imprezą kolarską w Szczecinie. Każde z dzieci przejechało niewielki dystans, jednak razem pokonały ponad 310 km!

Dziękuję wszystkim wolontariuszom, którzy zaangażowali się w organizację wyścigu. To głównie członkowie naszego towarzystwa, ale także przyjaciele, którzy co roku nam pomagają. 16 osób poświęciło w sumie ponad 200 godzin na organizację zawodów. W tym gronie byli także ratownicy z Grupy Enea, którzy prowadzili pokazy i szkolenie z pierwszej pomocy.

 

 

Finansowo wyścig wsparły Fundacja Enea i Enea Oświetlenie. Miasto Szczecin udostępniło nam stadion, sklep rowerowy Madbike zapewnił warsztat rowerowy, a Urodzinkowo.pl zorganizowało zabawy dla najmłodszych.

Marek Miłoszewski

Foto: Piotr Dul

 

Galeria mniejsza

Galeria większa


Subskrybuj

Subskrybuje zawartość