Rowerowe Dni Szczecina 2018

16 września 2018 Towarzystwo Rowerowe STRADA po raz dziewiąty zorganizowało wyścig kolarski dla dzieci i młodzieży Rowerowe Dni Szczecina. Piękna pogoda sprawiła, że frekwencja była wyjątkowo wysoka. Na starcie stanęło niemal 400 młodych zawodniczek i zawodników.


Foto: Bodek Macal

Najmłodsi jechali na małych rowerkach czterokołowych i biegowcach. Przejechanie 100 m nierzadko wymagało pomocy rodziców. I nie chodzi tylko o sam dystans – naprawdę trudno powstrzymać się od postoju i pomachania babci i dziadkowi, kiedy przejeżdża się (pierwszy raz w życiu) przed trybuną pełną wiwatującej publiczności. Nieważne, że to dopiero połowa dystansu, że do mety jeszcze kawałek. Przecież klaszczą dla mnie!


Foto: Bodek Macal
 

Starsi ścigali się dookoła stadionu na różnych dystansach, od 400 m (przedszkolaki) do 2 km (gimnazjaliści). Tu mieliśmy już poważną rywalizację. Im starsza kategoria, tym większe zaangażowanie i poziom przygotowania do wyścigu.


Foto: Adrian Aleksiewicz
 

Jak zwykle na Rowerowych Dniach Szczecina, każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal i pamiątki od naszych sponsorów.


Foto: Bodek Macal
 
 

I jeszcze kilka wiadomości, które dostaliśmy po wyścigu:

Dziękuję bardzo za świetnie zorganizowaną imprezę. Bardzo nam się podobało. Córka zadowolona!

Chciałbym w imieniu dzieci, które od tygodnia wyczekiwały emocji i swoim podziękować za miłą niedzielę. Za zaangażowanie, za pasję.

Dziękujemy za ten czas, ale nie tylko w dniu zawodów. Dzieci praktycznie przez cały rok mówią o zawodach, na rowerach są przyczepione numery startowe i zdejmujemy je na krótko przed wyjazdem do Szczecina. Te numerki są jak trofea dla dzieci.

Bardzo dziękujemy i zapraszamy za rok.


Foto: Adrian Aleksiewicz
 

Dziękujemy naszym sponsorom i partnerom. Fundacja Enea i Województwo Zachodniopomorskie wsparły nas finansowo, Miasto Szczecin udostępniło stadion, a Zespół Niespokojnych Nóg i Rowerowe Przedszkole zorganizowały zabawy dla najmłodszych.

W organizację wyścigu zaangażowanych było kilkunastu wolontariuszy Towarzystwa Rowerowego STRADA, Grupy Enea i Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.

Marek Miłoszewski

Galeria1 (Foto: Bodek Macal)

Galeria2 (Foto: Adrian Aleksiewicz)

Galeria3 (Foto: Piotr Dul)

 

 


Subskrybuj

Subskrybuje zawartość