Dzień Dziecka 2011 - relacja

4 czerwca 2011, z okazji Dnia Dziecka, w Oddziale Dystrybucji Szczecin ENEA Operator odbył się coroczny wyścig kolarski dla dzieci pracowników Grupy ENEA. Na starcie stanęło 50 dzieci. Najmłodsze nie miały jeszcze 4 lat, najstarsi skończyli już 16. Reprezentowały ENEA, ENEA Operator i Eneos. Większość zawodników, to dzieci pracowników obszaru szczecińskiego, ale przyjechali także reprezentanci sąsiedniego Gorzowa.

Piękna pogoda i gorący doping rodziców sprzyjały sportowej rywalizacji.
 
Tegoroczna trasa, w przeciwieństwie do poprzedniej była zupełnie płaska. Jednak tylko pozornie prostsza. Poza siłą i wytrzymałością, zasadnicze znaczenie miała technika pokonywania ostrych zakrętów i nawrotów.
 
W swoich kategoriach zwyciężyli:
przedszkolaki czterokołowce – w tej kategorii zwycięzcami były wszystkie dzieci
przedszkolaki dwukołowce – Wiktoria Kabat, Marcin Miłoszewski
pierwszaki – Julia Bejnarowicz, Tomasz Żukowski
żaki młodsze – Maja Turkiewicz, Jakub Macal
żaki starsze – Magdalena Bogucka, Mateusz Miłoszewski
młodziki – Urszula Kosmala, Karol Porzeziński
 
 
Po konkurencjach indywidualnych rozegrano sztafetę rodzinną. Każda drużyna składała się z trzech zawodników – dwóch kolarzy i biegacza. Wyścig ten był nowością w szczecińskich zawodach i pozwolił włączyć do sportowych zmagań także rodziców – pracowników Grupy ENEA. Na podium sztafety stanęły drużyny:
I miejsce: Memorki – Małgorzata, Mateusz i Marek Miłoszewscy
II miejsce: 1,2,3 – Aleksandra Kaczmarska, Jakub i Bogusław Macal
III miejsce: Tornado – Wiktoria Kabat, Karolina i Tomasz Polarczyk
 
 
Na koniec młodzi zawodnicy mieli okazję sprawdzenia równowagi w żółwiej jeździe. W tej konkurencji, jak co roku, bezapelacyjnie zwyciężył Ireneusz Lis.
 
Poza zmaganiami sportowymi była także chwila na edukację. Równolegle do zawodów pokazy i szkolenie w udzielaniu pierwszej pomocy prowadziło dwoje ratowników medycznych z Oddziału Szczecin: Marta Szarata i Paweł Wroński. Ponieważ nie obyło się bez kilku wywrotek i obtarć, nasi ratownicy nieśli także realną pomoc poszkodowanym.
 
Organizatorem zawodów było Towarzystwo Rowerowe STRADA. Skupia ono głównie pracowników Oddziału Dystrybucji Szczecin, którzy wolny czas spędzają na dwóch kołach, dzieląc swoją pasję między turystykę rowerową i kolarstwo sportowe.
 
Marek Miłoszewski
 

Subskrybuj

Subskrybuje zawartość